Na ceste k lepšiemu manželstvu

je ucelený kurz, ktorý sa skladá z piatich tématicky na seba nadväzujúcich víkendov/modulov. Môžete si ich časovo rozložiť podľa svojich časových a finančných možností. Kurz je postavený na kresťanských základoch a využíva poznatky modernej psychológie.

Prvý a druhý modul organizujeme dvakrát ročne na jar a na jeseň. Tretí až piaty modul organizujeme podľa potreby a počtu účastníkov, ktorí boli na predchádzajúcich víkendoch na jar a na jeseň. Páry ktoré boli na víkendoch pravidelne, včas informujeme o nasledovnom module osobne e-mailom aj na sociálnych sieťach.

Počas víkendu  absolvujete tri až štyri prednášky s konkrétnymi príkladmi zo života manželov aj lektorov.

Získate užitočné “nástroje”, ktoré Vám pomôžu v porozumení vlastnej situácie, komunikovaní zložitejších a náročnejších tém. Rozhovor o týchto témach si môžete hneď po prednáške v súkromí vyskúšať.

Častokrát sú to témy, ktoré nosíme v sebe, no nedostaneme sa k rozhovorom o nich, kvôli nedostatku času v bežnom živote.

Prekážkou môže byť aj vnútorná neistota, či ich správne vyjadríme, a v neposlednom rade, či budú druhou stranou citlivo odreagované. Na niektoré témy potrebujeme súcit a hlbšie pochopenie. Možno ste sa už pokúsili niektoré citlivé oblasti spolu otvoriť, ale namiesto porozumenia a blízkosti, ste sa pozraňovali ešte viac. Obavy zo svojich alebo partnerových reakcií vám môžu brániť ich znovu otvoriť a posunúť sa ďalej.

Vieme to, lebo sami sme si týmto úsekom cesty v našich manželstvách prešli. Nevzdať sa, hľadať a skúšať čo  by nám pomohlo, však nám však oplatilo.

Spätné väzby  účastníkov z viac ako 14-tich rokov organizovania  víkendov nás uisťujú v tom, že má zmysel vytvoriť párom oddelený čas bez detí a poskytnúť im “nástroje” k tomu, aby sa naučili umeniu starostlivosti o zdravie a dobrú kondíciu svojho vzťahu, ktorý unesie  aj väčšiu záťaž.

Skúste to aj vy a získajte nevyhnutné zručnosti pre zdravé a vitálne manželstvo.

Ako si predstaviť jeden víkend?

Víkendy prebiehajú v komornejšej atmosfére s účasťou od 5 do 14 manželských párov. Rešpektovanie vášho súkromia je pre nás vysokou hodnotou.

Počas predĺženého víkendu  si vypočujete tri až štyri prednášky s konkrétnymi príkladmi z reálneho života. Na prípadových štúdiách si budete môcť vyskúšať svoje porozumenie princípom blízkych vzťahov, vďaka čomu ich lepšie uchopíte pre svoj vzťah a aplikujete do svojho života. V čase vyhradenom len pre vás dvoch budete mať priestor na rozhovor a vzájomnú reflexiu. Jedno popoludnie je čas na kratšiu túru do okolia, alebo návštevu okolitých zariadení s bazénom a wellness.

Čo ešte môžete očakávať?

  • Prekrásne miesto, veľkorysé ubytovanie. Viac informácií tu: www.rackova.sk
  • Súkromný čas len pre vás dvoch.
  • Nové inšpirácie pre váš vzťah.
  • Relax, príjemné prechádzky do prírody, wellness v blízkosti zariadenia.
  • Atmosféru bezpečia a prijatia.
  • V prípade záujmu, osobné aj párové sprevádzanie, poradenstvo, koučing na mieru. Lektori sú vám vo voľnom čase k dispozícii na rozhovor o akejkoľvek téme.

Motivačný víkend

Modul 1 – 4: Cena motivačného víkendu je 340€ / pár
Modul 5:
Cena motivačného víkendu je 390€ / pár

Cena zahŕňa:

  • 3 dni ubytovanie s plnou penziou
  • Manuály a pomôcky k prednáškam
  • Jednoduché občerstvenie: káva, čaj, niečo sladké, slané, chrumkavé, ovocie